Karadağ Şirket Kurmak

Monteneğro Vatandaşlık

By 7 Mayıs 2019 Temmuz 7th, 2019 No Comments
Monteneğro Vatandaşlık

Monteneğro Vatandaşlık, Avrupa’nın ortasında yer alan, tarihi ve doğası ile oldukça ilgi çeken, ekonomik anlamda rahat bir yaşamı olan bir ülke olmasıyla merak edilen konulardan biri. Avrupa’nın farklı ülkelerinden pek çok insanın gerek yatırım gerekse turizm amacıyla geldiği Karadağ vatandaşlık başvurusu için birtakım şartların karşılanmasını istiyor.

Karadağ’da hayatını sürdürmek, eğitim görmek, ticaret yapmak ya da küçük bir iş yeri açarak keyif sürmek isteyenler için istenen şartlar kolay bir şekilde karşılanabilir. Montenegro’da vatandaşlık başvurusu için neler gerekiyor?

Monteneğro Vatandaşlık Başvuru Koşulları

Montenegro Devleti, kendi ülkesine sizi vatandaş olarak kabul edebilmek için ülkeye ekonomik olarak bir katkınız bulunmasını istiyor. En basitinden ev almak ya da şirket kurmak bunlardan biri. Ayrıca eğitim amacıyla Karadağ vatandaşlık hakkını da elde edebilirsiniz.

Monteneğro Vatandaşlık Başvuru Koşulları

Monteneğro Vatandaşlık Başvuru Koşulları

Montenegro vatandaşlık başvurusunu gerçekleştirmeden önce çalışma ya da oturum izni seçeneklerinden birini seçerek ilk adımı atabilirsiniz. Montenegro Devleti, 1 senelik geçici oturma izninin yanı sıra kalıcı oturma izni de veriyor. Toplamda 5 sene boyunca geçici oturma izni aldığınızda kalıcı oturma iznine ve Montenegro Vatandaşlık başvuru hakkında sahip oluyorsunuz. Kazandığınız vatandaşlık hakkından eşiniz ile 18 yaşından küçük çocuğunuz da yararlanabiliyor.

Ayrıca Karadağ vatandaşlık başvurusu için farklı hedeflere de sahip olabilirsiniz. Bunlardan birkaçı aşağıdadır:

  • Eğitim için (lisans, master, doktora, öğrenci değişim programı)
  • Bilimsel çalışma
  • Tedavi
  • Geçici işçi
  • Meslek için kurs programları
  • Uluslararası anlaşmalar dahilinde başka başvurular

Gayrimenkul alarak ve şirket açarak yaptığınız vatandaşlık başvurusunda olduğu gibi 5 yıl boyunca geçici oturum izni almanız halinde Montenegro vatandaşlık hakkını 5 yılın sonunda alabilirsiniz.

Vatandaşlık Aldıktan Sonra Montenegro’da Ne İş Yapılır?

Ekonomik ve sosyal açıdan oldukça fazla avantajları bulunan Karadağ vatandaşlık hakkını aldıktan sonra iş açısından farklı alternatifleriniz bulunuyor. Turizm, eğitim ve dil kursu, yiyecek endüstrisi, otel ve pansiyon işletmeciliği gibi alanlarda iş yapıp hayatınızı sürdürmeniz mümkün. Budva’da turizm, Tivat ve Bar’da ticaret, başkent Podgorica’da yiyecek endüstrisi,  Rijeka Crnojevica’da turistik gezi, otel ve pansiyon işletmeciliği yaparak hayatınızı rahat bir şekilde devam ettirmeniz mümkün.

All Time Montenegro tarafından tüm girişimlerini yapıp takibinin sağladığı Monteneğro vatandaşlık statüsü ile Avrupa’nın göbeğinde güzel bir hayat yaşayabilirsiniz.

Editor

Author Editor

More posts by Editor

Leave a Reply