Duyuru & Haber

Mayıs Akşamları Karnavalı 2019

By 22 Nisan 2019 No Comments
Mayıs Akşamları Karnavalı 2019

Mayıs Akşamları Karnavalı 2019, bu yıl 29 Nisan – 5 Mayıs 2019 tarihleri ​​arasında Budva’da düzenlenecek.

Geleneksel olarak düzenlenen, Mayıs Akşamları Festivali, Budva’nın Eski Şehir (old town) sınırları içinde yapılacak ve yaz turizm sezonunun başlangıcı Budva’da kutlanacak. Etkinliğin organizatörleri Budva Belediyesi, Budva Turizm Organizasyonu ve sivil toplum kuruluşu “Feštađuni”. Organizatörler, Karadağ’ın tüm sakinleri ve misafirleri için ilginç ve çeşitli bir eğlence programı açıkladı.

Mayıs Akşamları Karnavalı 2019’da Neler Var?

Karnevalske majske večeri, Organizatörlere göre, festivalin yedi günü boyunca, Budva’nın Eski Kenti’nin önündeki ana meydanın yanı sıra, Eski Şehir’deki tiyatro alanlarında; çeşitli temalı geceler, tiyatro gösterileri, zumba ve salsa dans atölyeleri ve rock konserleri düzenlenecek. Ayrıca, etno, latino, rap, yöresel ve pop müzik etkinleri de misafirleri karşılayacak.

30 Nisan 22: 00’de, “YU Grupa” bir konser verecek. 1 Mayıs’ta Sanya Ilic ve Balkanika (siyah Sanja Ilić i Balkanika), 2 Mayıs’ta Balkan bölgesinin en sevilen şarkıcılarından Elena Rozga bir konser verecek.

4 Mayıs’ta Büyük Maskeli Geçit Töreni, Küba, İspanya, İtalya, Avusturya, Ukrayna, Rusya, Polonya, Çek Cumhuriyeti, Litvanya, Türkiye ve on beş ülkeden 2000’den fazla karnaval grubunun katılacağı Budva sokaklarında gerçekleşecek.

5 Mayıs 2019 Pazar günü, 4.30’da bir çocuk karnaval alayı düzenlenecek ve aynı gün çeşitli dans grupları ve Amadeus bale stüdyosunun performans gösterisi gerçekleşecek.

Tarih: 29 Nisan – 5 Mayıs 2019 tarihleri arasında

Süre: 10: 00’dan itibaren

Yer: Budva Eski Şehir (Karadağ)

Editor

Author Editor

More posts by Editor

Leave a Reply