Karadağ Şirket Kurmak

Karadağ’da Ne İş Yapılır?

By 23 Mayıs 2019 No Comments
Karadağ'da Ne İş Yapılır?

Karadağ’da Ne İş Yapılır, hangi sektörlerde girişim yaparak hem kazanç hem de geleceğe yönelik yatırım yapabilirsiniz? Avrupa’nın incisi Karadağ, son yıllarda başta Türkiye olmak üzere farklı ülkelerden göç almaktadır ve Karadağ’a bu ilgiyi gören pek çok insan doğal olarak iş fırsatlarını merak etmektedir. Doğal olarak Karadağ’da yaşamayı düşünenlerin ilk önce bu sorunun yanıtını bulmaları gerekir. Belli bir sermayeye sahip olunduktan sonra Karadağ’ın bakir sektörlerinden biri üzerine çalışmak zor olmayacaktır.

Karadağ'da Ne İş Yapılır

Karadağ’da Ne İş Yapılır

Karadağ’da Ne İş Yapılır

Her şeyi planladınız, hayatınızı Karadağ’da sürdürmeye karar verdiniz. Ancak Montenegro’da hangi işi yapacağınızı bilmiyorsunuz. Aklınızda bir sürü fikir var ve cebinizde bir miktar para, fakat ne yapacağınıza bir türlü karar veremediniz. Denemek istediğiniz birtakım iş kollarının olması ve sizin bu işlerden hoşlanıyor olmanız elbette bir şirket ya da iş yeri açmak için yeterli neden değildir. Karadağ’ın şartlarını bilmek, hangi sektörlerin Montenegro’da daha fazla tutulduğunu öğrenmek sizin işinizi kolaylaştıracaktır. Bu yazımızda Karadağ’da yapılabilecek birkaç işi sektörel bazda ele almaya çalıştık.

Karadağ Vatandaşlık

Karadağ’da Gıda Sektörü

Karadağ Da Ne İş Yapılır, sorusuna verilebilecek en iyi yanıt “gıda” olsa gerek. Çünkü gıda dünyanın en popüler olan ve geçerliliğini yitirmeyen sektörüdür. İnsanların en büyük ve en önemli ihtiyacı doğal olarak beslenmedir. Bu ihtiyacın karşılanması için pek çok farklı iş yeri açılmaktadır. Karadağ’ın kendine özel tatlarını, yöresel yemeklerini üretebileceğiniz gibi başka ülkelerin evrenselleşmiş lezzetlerini de işletmenizde uygulayabilirsiniz.

Karadağ'da Gıda Sektörü

Karadağ’da Gıda Sektörü

Önemli olan yöre insanın ağız tadını bilmek ve buna göre üretim yapmaktır. Bu noktada Türk insanı gibi değildir Karadağlılar. Yani bol acılı, salçalı ve ekşili yemezler. Onların yemek kültürü daha yumuşak tatlardan oluşur. Mesela domuz katkılı et ürünlerini seven Karadağlılar, son dönemlerde domuz etinden yapılmış döner yemektedir. Dışarıdan turist aldığı için Karadağ’da bundan başka fastfood tarzında yiyecek ve içecek ürünleri rağbet görüyor. Özellikle sahil kesimlerinde bunlar daha çok tercih edilir. Akdeniz sahilinde şehirleri bulunan Montenegro’da her turistik lokasyonda ilgi göreceğini düşündüğünüz yiyecek, içecek ürünleri konusunda iş yeri açmanız mümkün.

Montenegro Tekstil Sektörü

Tekstil, dünyada da fazlasıyla kabul görmüş sektörlerden biridir. Giyinmek de yeme içme gibi en önemli ihtiyaçlardan biri. Karadağ’da Ne İş Yapılır, sorusunun yanıtlarından biri de tekstil olabilir. Özellikle kıyı kesiminde tatilcilerin giydiği mayo, bikini, deniz ayakkabısı, şort, terlik, havlu gibi ürünlerin satış hızı yüksektir.

Montenegro Tekstil Sektörü

Montenegro Tekstil Sektörü

Yine iç kesimlerde tekstil işine girecekseniz hemen belirtelim ki sattığınız ürünler pahalı olmamalı. Az karla çok iş yapmayı amaçlamalısınız. Diğer bir tabirle mütevazi hayat koşullarına sahip Montenegro’da sürümden kazanılacak ticari ürünler tercih edilebilir.

Karadağ İnşaat Sektörü

İnşaat sektörü Karadağ’da gelişen sektörlerden biridir. Türklerin de içinde olduğu inşaat sektörü, elbette bir noktaya kadar değerini koruyacaktır. Yani nüfus ve yerleşim arasındaki korelasyon kurulduğunda bir noktadan sonra inşaat sektöründe tıkanma olabilir.

Karadağ İnşaat Sektörü

Karadağ İnşaat Sektörü

Montenegro’da inşaat sektörü alanında zor iş kurulabileceği anlamına gelmiyor bu tabii ki. İnsanlar başlarını sokacak bir eve, yazları tatillerini geçirecekleri bir otele, alışveriş yapacakları bir alışveriş merkezine ihtiyaç duyarlar. İnşaat sektöründe Karadağ’da iş yapmayı planlıyorsanız sadece ev yapmayı düşünmemelisiniz, aynı zamanda alternatif inşaat işlerine girmeyi de planlamalısınız. Hangi şehirde inşaat alanında neler eksik, neler yapılabilir gibi soruların yanıtları için All Time Montenegro danışmanlarımızla iletişime geçerek fikir edinebilirsiniz.

Avrupa’nın Kalbinde e-Ticaret Sektörü

e-ticaret, son dönemlerde yükselen sektörlerden biri. Karadağ’da Ne İş Yapılır diye düşünüyorsanız e-ticaret işine de girebilirsiniz. Ama yöre halkının en çok neler aldığını bilmek şartıyla. Türkiye’deki gibi internet üzerinden yemek satmak da mümkün. Farklı yemek dükkanları ile anlaşıp şehir bazlı bir seçenek geliştirilebilir. Ya da giyim ve elektronik ürünler de satılabilir. Avrupa’geneline hitap eden bir online ticaret portalı da kurabilirsiniz. Kargo gönderim koşullarının Türkiye’den göndermeye göre çok daha avantajlı olacağı düşünüldüğünde e-ticaret fikirlerinize oldukça geniş perspektiften yön verebilirsiniz.

Karadağ Turizm Sektörü

Karadağ, turistik bir ülke, tarihi ve doğası ile ilgi çekiyor. Budva, Kotor, Tivat ve Perast gibi şehirlerde turizmin farklı kolları üzerine çalışabilirsiniz. Turistik geziler, otelcilik, yat gezileri bu ülkede turizm adına yapılabilecek işlerden. Az önce de belirttiğimiz gibi yeme-içme sektörüne de girebilir, farklı ülkelerden gelen turistlerin damak tatlarına uygun yemekler satabilirsiniz. Türizm denince ilk akla gelen girişimlerden olan hediyelik sektörü de unutulmamalı.

Karadağ Turizm Sektörü

Karadağda ne iş yapılır, sorusunu yanıtlamadan önce iyi bir fizibilite çalışması yapması yapmanız, eksikleri öğrenmeniz ve tüm zamanlarda kalıcı olabilecek bir sektöre adım atmanız gerekiyor. Karadağ şirket kurma ve diğer merak ettiğiniz konularda danışmanlarımızdan profesyonel destek almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Editor

Author Editor

More posts by Editor

Leave a Reply