Karadağ Şirket Kurmak

Karadağ’da Ev Kiraları

By 28 Mayıs 2019 No Comments
Karadağ'da Ev Kiraları Ne Kadar?

Karadağ’da Ev Kiraları Avrupa’nın bu en genç ülkesinde yaşama veya iş kurma planları olanların merak ettiği konulardan biri. Montenegro ev kiraları ya da satın alacaksanız ev fiyatları şehrin konumuna, her lokasyonda olduğu gibi muhitin turistik olup olmamasına göre değişiyor.

Karadağ’dan Ev Almak

Bu güzel ülkede oturum izni almak istiyorsanız gayrimenkul almayı tercih edebilirsiniz. Bir gayrimenkule sahip olmanız sizi pek çok bakımdan rahatlatacaktır. Ancak alacağınız gayrimenkul yaşam şartlarına uygun bir konut olmalıdır, arsa ya da iş yeri bu noktada kabul edilmiyor. Ev satın alacak olan kişilerin eşi ve 18 yaşından küçük olan çocukları da oturum izninden yararlanabiliyor.

Bir daire satın aldığınızda aldığınız geçici oturum izni size çalışma izni verilmesini sağlamıyor. Gayrimenkulü sattığınız an oturma izniniz de iptal olmakta. Ancak şunu da bilmek gerekir: Karadağ Avrupa Birliğine girmeye aday bir ülke. Avrupa Birliğine girdiğinde ev fiyatları haliyle artacak.

Karadağ Ucuz Mu?

Bunun için elinizi çabuk tutmanızda yarar var. Örneğin deniz kenarında 40 m²’lik bir stüdyo daire 75.000 Euro’dan fiyatlanıyor, ancak 3 odalı ve 150 m² bir ev alacaksanız 750.000 Euro’yu gözden çıkarmalısınız. Turistik şehirlerden iç kesimlere doğru geldiğinizde ev fiyatları düşüyor. Örneğin lüks bir eve turistik noktaların dışında 50.000 Euro’dan başlayan fiyatlarla sahip olabilirsiniz. 25.000 ya da 30.000 Euro’ya ise stüdyo daireler bulabilmek mümkün.

Karadağ’da Ev Kiraları

Karadağ Da Ev Kiraları şirket kurduktan sonra bilinmesi gereken hususlardan biri. Karadağ’da ortalama bir daireyi (2+1 büyüklüğünde) 300-450 Euro aralığında kiralamanız mümkün. Ancak bu ülkede kiralar yıllık alınıyor. Ev sahibi yaz aylarında evi için fazladan 100-150 Euro civarında bir ücret isteyebiliyor.

Yaz aylarında turiste kiralayıp da daha fazla kazanacağını düşünen ev sahipleri yaz aylarındaki birkaç ay için böyle bir çareye başvurarak zararlarını karşılamayı düşünüyor. Elbette şartları iyi olmayan, ancak yaşanabilecek düzeyde olan ve daha ucuza kiralanan evler de var. Özellikle iç kesimlerde aynı rakamlara lük kiralık daireler bulabilmeniz mümkün. Kış aylarında fazla insan olmadığı için iç kesimlerdeki şehirlerde ev sahipleri evlerini daha ucuza kiralıyorlar.

Monteneğro Vatandaşlık

Karadağ’da ev kiraları için bütçenize ve lokasyona göre pek çok seçenek var. İhtiyaçlarınıza karar vererek istediğiniz boyutlarda bir ev kiralayıp hayatınızı bu ülkede devam ettirmek mümkün. Merak ettiğiniz tüm konularda profesyonel danışmanlık için Al Time Montenegro ile iletişime geçebilirsiniz.

Editor

Author Editor

More posts by Editor

Leave a Reply