Karadağ Şirket Kurmak

Karadağ’a Yerleşmek

By 17 Mayıs 2019 No Comments
Karadağ’a Yerleşmek

Tabiatı, yaşam koşulları ve iş fırsatları açısından güzel bir ülke olan Karadağ’a yerleşmek, merak edilen yönleriyle yazımızda. Avrupa’nın ortasında yer alan, Avrupa Birliğine girme potasında bulunan Karadağ; doğal güzellikleri ve ekonomisi ile cezbedici bir ülkedir.

Karadağ’da Yaşayan Türkler

Devletin halkının mutluluğunu düşünmesinden dolayı Karadağ’ın yaşam şartları epey rahattır. Kolay kolay sokak olayları görülmez. Çok ekstrem bir durum olmadıkça polisle muhatap olmazsınız. Türkiye’den pek çok insan bu özelliklerinden dolayı Karadağ’da şirket kurarak, mülk alarak yaşamayı tercih ediyor.

Karadağ Oturma İzni

Karadağ’ın Ekonomisi

Asgari ücretin 300 Euro olduğu ülkede başka işlerden 500 Euro kazanılabiliyor. Belki bu ücretler düşük gibi görünebilir ama Karadağ’ın ekonomisi düşünüldüğünde bunlar, ekonomik açıdan sizi rahat yaşatabilecek ücretlerdir.

Karadağ’a Yerleşmek

Karadağ’a Yerleşmek

Karadağ’ın İklimi

Montenegro’da hem karasal hem de ılıman Akdeniz iklimi vardır. Ilıman iklimin etkili olmasından dolayı yazlıkların sayısı çok fazladır. Özellikle denize kıyısı olan Budva, Bar, Tivat ve Kotor’da iklim muhteşemdir. Sahil şehirleri yazın çok canlı olmasına rağmen sonbahar ve kış aylarında bu canlılığını kaybeder. Yazın sahil şehirlerinde yaşayıp kışın başkent Podgorica’da yaşayanlar da vardır. Çünkü başkent Podgorica her dönem canlılığını korur.

Karadağ’ın Tabiat Güzellikleri

Karadağ’a yerleşmek niyetinde iseniz doğal güzelliklerine hayran olacaksınız. Bozulmamış bir doğası vardır. Ülkenin her yerinde doğal parklar ve spor tesisleri vardır. Skadar Lake, Niagara Waterfall, Kotor Kalesi, Black Lake, Old Town, Pveti Stefan, Petrovac ve Stari Bar Karadağ’ın harika doğal güzelliklerindendir.

Karadağ’a Yerleşmek

Kadardağlıların yaşadığı yer asıl itibarıyla başkent Podgorica’dır. Turistik şehirlerde Sırp, Rus ve Arnavutlar yaşar. Karadağ’ın insanları son derece sıcakkanlıdır. Genellikle insanlara gülümseyerek bakarlar ve selam verirler. Turistleri ve yabancı yerleşimcileri, ülkelerinin ekonomisine katkısı olduğu için seven Karadağlılar, özellikle tarihlerinin Osmanlı ile örtüştüğü için Türkleri çok seviyorlar.

Karadağ Vatandaşlık

Karadağ’da İş İmkanları

Karadağ’a yerleşmek mevzubahis olunca insan, iş imkanlarını düşünmeden edemiyor. Bir miktar paranız varsa kendinize bir iş kurabilirsiniz. Ancak şirket kuramıyorsanız günde 8 saat çalışma şartıyla iş bulabilmeniz mümkün. Sahil şehirlerinde mevsimlik işçiler alınıyor.

Karadağ’da iş yapabilmek için Hırvatça bilmek gerekiyor. Turistik şehirlerde çalışacaksanız İngilizcenizin iyi olması lazım. Eğer İngilizceniz iyiyse turistik şehirlerde rehberlik yapabilirsiniz. Karadağ’da doktorluk, Karadağ’da cafe açmak veya şirket kurmak gibi detaylar hakkında bilgi almak için All Time Montenegro danışmanlarını arayabilirsiniz.

Editor

Author Editor

More posts by Editor

Leave a Reply