Karadağ Şirket Kurmak

Karadağ şirket kurmak

By 20 Nisan 2019 Mayıs 28th, 2019 No Comments
Karadağ şirket kurmak

Karadağ şirket kurmak ve oturum izni almak isteyenler için merak edilen soruları yazımızda açıklayıcı bilgilerle cevaplıyoruz. Karadağ Cumhuriyeti ya da diğer adıyla Montenegro, Güneydoğu Avrupa’da yer alan bir Balkan ülkesidir ve başkenti Podgorica’dır. Harika bir tatil yapabilmenizi mümkün kılan şehir ve kasabalara sahip olan Montenegro, güzellikleriyle Avrupa’nın gözde ülkelerinden biri onumunda.

Yatırım yapmak isteyenler için asıl önemli nokta ise Karadağ’ın Avrupa Birliği ülkeler arasına katılma yolunda önemli adımlar kat etmesidir. AB üyesi olduktan sonra vizesiz seyahat, serbest dolaşım, serbest ticaret, serbest oturma ve çalışma hakkı kazanması, ülkedeki yatırımların çok daha değerli olması anlamına gelecektir.

Whatsapp İletişim

Karadağ Şirket Kurmak İçin Gereken Evraklar

Güzellikleri ile dillere destan olan bu ülkede şirket kurmak ve Karadağ vatandaşlık isteyenler için All Time Tour tüm prosedürlerin yerine getirilmesine yardımcı oluyor; size bu ülkenin güzelliklerin yararlanmak için çözüm ortağınız oluyor. Peki, vekaletle Karadağ’da şirket kurmak için gerekenler nelerdir? Aslında öyle zorluklarla elde edilen belgeler gerekmiyor.

 • En başta pasaportunuzun noter onaylı fotokopisi
 • E-devlet sisteminden alacağınız İngilizce ve Türkçe sabıka kaydı
 • Noter onaylı vekaletname
 • Kurmak istediğiniz şirketin ismi

Evet, gördüğünüz gibi Montenegro şirket kurma evrakları bu kadar az. Bu evrakları hazırlarken birkaç hususa dikkat etmeniz gerekiyor:

 • Kurmak istenen şirketin ismi onay alınmak üzere şirketimize bildirilmesi ve onay alınması
 • Vekaletnameyi hazırlatırken notere sunmak üzere size e-mail yoluyla yollayacağımız, muhasebecimizi şirket kurmaya yetkili kılan Türkçe şablon
 • Vekaletnamede şirketin ismi, hisse oranı, şirketi kuran kişinin pasaport numarası, Türkiye’deki adres ve telefon bilgileri
 • Vekaletnamenin noter tarafından onaylanmasının ardından Dışişleri Bakanlığından ya da Kaymakamlıktan Apostil onayı
 • Belgeler Budva’da bulunan ofisimize ulaştıktan sonraki 4 gün içerisinde kurulacak olan şirketiniz için 2 günlüğüne Karadağ’a gelerek parmak izinizi vermeniz ve vesikalık fotoğrafınızı çektirmeniz gerekiyor.

Şunu hemen belirtelim ki Karadağ’da vekâlet kullanmadan da şirket kurmanız mümkün. Bunun için de

 • Şirketimize getirdiğiniz pasaportunuz
 • E-devlet sisteminden alınabilecek olan Türkçe ve İngilizce sabıka kaydı
 • 5 günlüğüne şahsen Karadağ’a seyahat yapmanız

gerekiyor.  Karadağ’da şirket kurmak için gerekli belgeler toplandıktan sonra topladığınız evrakları mail ya da Whatsapp ile bize ulaştırırmanız durumunda da siz gelmeden tüm hazırlıkları gerçekleştirmiş oluyoruz. 5 gün içerisinde şirketiniz için banka hesabı açılacak ve oturum başvurunuzdan 21 gün sonra Karadağ’da oturum izniniz çıkacaktır. Görüleceği üzere Karadağ’da şirket kurmak için gerekli evrakların sayısı bu kadar.

Karadağ Şirket Kurma Vatandaşlık

All Time Montenegro, bu fırsat dolu ülkeyi keşfetme ve geleceğinizi garanti altına alma yolunda sizlere çözüm ortaklığı sunuyor. Merak ettiğiniz tüm konular için danışmanlarımıza sorularınızı yöneltebilirsiniz. Geleceğinizi bugünden planlayın ve bu çok özel yatırım fırsatını kaçırmayın!

Editor

Author Editor

More posts by Editor

Leave a Reply