GenelKaradağ Şirket Kurmak

Karadağ Oturum İzni Nasıl Alınır?

By 30 Nisan 2019 No Comments
Montenegro Oturma İzni Nasıl Alınır?

Karadağ oturum izni nasıl alınır merak ediyorsanız doğru adrestesiniz çünkü tüm detaylarıyla konuyu ele alıyoruz. Haydi başlayalım…

Başkenti Podgorica olan, Kotor ve Budva diğer önemli turistik şehirleri olan Avrupa’nın en genç ülkesi Montenegro oturma izni yazımızda neler bulacaksınız sıralayalım:

Avrupa’nın ortasındaki Karadağ (Montenegro); yeşili, doğası, coğrafi konumu ile Karadağ oturum izni almak için oldukça ideal bir ülkedir. Montenegro; ekonomisi gelişen, Avrupa Birliği’ne yakın zamanda üye olması söz konusu olan ve Schengen vizesi ile Avrupa’nın pek çok yerine rahatça gidilme ihtimali olan bir ülkedir.

Karadağ’ın üç adet uluslararası  havaalanı vardır ve bu havaalanlarından birkaç saatlik uçuşla Avrupa’nın Zürih, Varşova, Viyana, Paris, Münih gibi en büyük kentlerine ulaşabilirsiniz. Montenegro oturma izni ile sadece bunlara sahip olmayacaksınız, ayrıca ekonomik anlamda rahat bir ülkede hayatınızı sürdüreceksiniz. Hayatın pek çok ülke şartlarına göre pahalı olmadığı Montenegro’da refah seviyesi yüksektir ve geçiminizi nispeten daha kolay bir şekilde sağlamanız mümkündür.

Karadağ Oturum İzni Nasıl Alınır?

Karadağ oturma izni almanın birkaç yolu var; gayrimenkul sahibi olmak, şirket açmak ve eğitim için Karadağ’da bulunmak oturma izni almanız için yeterli oluyor. Bunun için elbette Montenegro Devleti’nin istediği bazı prosedürleri gerçekleştirmek gerekiyor. Şirketimiz Karadağ’daki ofisleri aracılığı ile bütün işlemleri eksiksiz ve hızlı bir biçimde gerçekleştiriyor.

Gayrimenkul Alarak Karadağ Oturum İzni

Gayrimenkul Alarak Karadağ Oturma İzni

Gayrimenkul Alarak Karadağ Oturma İzni

Karadağ oturma izni ile eşiniz ve çocuklarınız ile güzel bir şekilde hayatınızı sürdürebilirsiniz. Bunun için Karadağ’dan bir ev satın alıp her sene geçici oturum izni alarak 5 sene boyunca bu izni canlı tutmanız gerekmektedir. 5 sene sonunda Karadağ Devleti, size kalıcı Karadağ oturma izni verecektir. Şunu da hemen belirtelim ki aldığınız oturma izninden hem eşiniz hem de 18 yaşından küçük çocuklarınız da yararlanacaktır, yani onlar için ayrı bir oturma izni alma süreci başlatmanıza gerek yoktur.

Karadağ’da ev almak çok kolaydır, tüm işlemler noter ve yeminli tercüman aracılığıyla yapılmaktadır. Evinizi seçtikten sonra noter uygunluk kontrolü yapar ve ardından evi satan kişi ile sözleşme imzalayıp işlemleri bitirirsiniz. Birkaç ay içinde resmi sahiplik belgesi çıkar ve evinizi istediğiniz gibi kullanabilirsiniz.

Bütün bu işlemleri yaparken şahsen Montenegro’ya gitmenize gerek yoktur. Vekalet vermeniz halinde şirketimiz tüm işlemleri pratik bir şekilde yapmaktadır.

Montenegro Ev Fiyatları

Karadağ Ev Fiyatları

Montenegro Ev Fiyatları

Gayrimenkul alımından bahsetmişken hemen en çok merak edilen Montenegro ev fiyatları sorularına açıklık getirelim. Öncelikle bu ülkede Akdeniz manzaralı, ister yatırım amaçlı isterseniz de oturmak için ev sahibi olabilmek en çok tercih edilen yoldur. Böyle bir evin maliyeti konumu ve oda sayısına göre değişmekle birlikte 80.000-250.000 € aralığındadır.

Daha ekonomik bir çözüm bulmanız da mümkün. Karadağ’da genel olarak 50.000 €‘dan başlayan fiyatlarla ev sahibi olabilirsiniz. All Time Montenegro olarak şirket kurmak, gayrimenkul almak, vatandaşlık hakkı elde etmek veya oturum izni almak isteyenlere tüm işlemlerinde yardımcı oluyoruz. Karadağ şirket kurma maliyeti, Montenegro Vize gibi konularda sizler de detaylı bilgi almak ve merak ettiklerinizi danışmak için bizi arayabilirsiniz.

Şirket Kurarak Karadağ Oturma İzni

Şirket Kurarak Montenegro Oturma İzni

Şirket Kurarak Karadağ Oturma İzni

Karadağ oturma izni almanız için bir başka yöntem de Montenegro’da şirket kurmanızdır. Karadağ’da kurduğunuz şirket sayesinde her yıl geçici oturma izni almanız mümkün olacaktır. Şirketinizi 5 yıl boyunca işler halde tutmanız, vergi verip ticari aktiviteler yapmanız kalıcı oturma izni almanızı sağlayacaktır.

Karadağ oturma izni için şirket kurma prosedürlerinin tamamını firmamız halletmektedir. Şirketi vekaletli ve vekaletsiz olarak kurabilirsiniz. Vekalet vererek şirket kurabilmeniz için

  • Noter onaylı pasaport
  • E-devlet’ten, kaymakamlıktan ya da savcılıktan alacağınız Apostilli Türkçe sabıka kaydınıza
  • Şirketimizin çalışanına vereceğiniz noter tasdikli vekalet belgesine

ihtiyaç vardır. Eğer şirketinizi vekaletsiz kurdurmak istiyorsanız;

  • Bizzat getirdiğiniz pasaporta
  • E-devlet’ten, kaymakamlıktan ya da savcılıktan alacağınız Apostilli Türkçe sabıka kaydınıza

ihtiyaç vardır. Bütün bu belgeleri tedarik edip bize getirdiğinizde ya da yolladığınızda tüm işlemleriniz birkaç gün içerisinde işlemleriniz hallocaktır. Merak edenler için hemen ekleyelim Montenegro dili resmi olarak Karadağca‘dır. Ülkede Sırpça, Boşnakça, Arnavutça ve Hırvatça dilleri de konuşulmaktadır.

Editor

Author Editor

More posts by Editor

Leave a Reply