Karadağ Şirket Kurmak

Karadağ Oturma İzni

By 10 Temmuz 2019 Eylül 15th, 2019 No Comments
Karadağ Oturma İzni

Karadağ oturma izni en genç Avrupalı ülke ünvanına sahip ve AB tam üyelik aşamasında olan bu ülkede yatırım ve çalışma fırsatları için ön adımdır diyebiliriz. All Time Montenegro tecrübeli danışmanlarıyla Avrupa’da yatırım ve yaşama imkanları hakkında sizlere profesyonel hizmet sunmakta.

Karadağ oturma izni almak isteyenler ne tür prosedürlerin bulunduğunu merak etmektedir. Avrupa Birliğine girme aşamasında bulunan Karadağ’da oturma izni almak isteyenlerin sayısında her yıl artış olmasıyla dikkat çekiyor. Yaşam kalitesinin oldukça yüksek olduğu Karadağ; küçük, şirin ve doğası bozulmamış bir ülkedir. Alltimemontenegro.com ayrıcalığı ile Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları da Karadağ’da oturma izni almakta, bu şirin ülkenin fırsatlarından yararlanmaktadır.

Karadağ Oturma İzni Nasıl Alınır?

Karadağ Cumhuriyeti, oturma iznini birtakım şartlara bağlamıştır. Oturma izni için eleyici bir sistemin bulunduğu Karadağ’da izin almak için ülkenin yetkili kurumlarına başvurmak gereklidir. Alltimemontenegro.com, bütün işlemleri sizin adınıza eksiksiz bir şekilde yürütür. Montenegro’nun istediği şartları taşıyan kişilerin başvurusu olumlu bir biçimde sonuçlanmaktadır. Karadağ oturum izni için sizden istenen evraklar toplandıktan sonra başvuru işlemleri başlar ve kısa bir süre içerisinde incelenerek uygun bulunan başvurulara oturma izni verilir. Oturma izni alan kişiler, herhangi bir zorluk yaşamadan Karadağ’da yaşamlarını sürdürebilmektedir.

Karadağ Vatandaşlık

Karadağ’da Kısa Bir Sürede Oturma İzni Alabilir misiniz?

Yabancılar tarafından oldukça fazla ilgi gören kısa süreli Montenegro oturma izni başvuruları, ülkede kısa süre çalışmak isteyenlere verilir. Kısa bir süreliğine oturma izni alanlar, gerekli şartları tamamladıkları takdirde kalıcı oturma izni alabilmektedir. Ülkeye ilk kez gelenler, genellikle kısa süreli oturma iznini tercih etmektedir. Yeni iş bulan ve Karadağ’da ne yapacağına tam olarak karar veremeyen kişiler, genellikle kısa süreli oturma iznini tercih etmektedir.

Karadağ Kısa Süreli Oturma İzni

Kısa süreliğine Karadağ oturum izni almak isteyenler, bir süre Karadağ’da yaşadıktan sonra oturma izinlerini kalıcı hale getirmek istemektedirler. Kısa süreli oturma izninin süresi 1 yıldır. Bu süre zarfında Karadağ’da yaşamını sürdürmek isteyen kişiler, şartları yerine getirdiklerinde daha uzun süreli oturma iznini elde etmektedirler. Kısa süreli oturma izninin yanı sıra eğer herhangi bir işte çalışılmak isteniyorsa çalışma izninin de alınması gerekmektedir.

Karadağ Oturma İzni

Karadağ Oturma İzni

Karadağ’dan Kalıcı Oturma İzni Alınabilir mi?

Karadağ’dan oturma izni almak isteyenlerin aklına ilk önce kısa süreli oturma izni gelmektedir. Ancak kısa süreli oturma iznini alıp da ülkeyi beğenenler, buradaki fırsatları değerlendirenler kalıcı oturma izni almaktadır. Kalıcı oturma izninin alınabilmesi için yapılması gereken 5 yıl boyunca, her yıl kısa süreli oturma iznini yenilemek koşuluyla geçici oturma izinleri ile Karadağ’da ikamet etmek gerekiyor. Geçici Karadağ oturum izni aldığınızda her yılın 10-11 ayını Karadağ’da geçirmek zorundasınız. Bu sürenin sonunda ancak kalıcı oturma iznine hak kazanırsınız.

Karadağ Kalıcı Oturma İzni İçin Yatırım Yapmak Gerekir mi?

Karadağ’da kalıcı oturum alabilmenin en kolay yollarından biri de Karadağ’a yatırım yapmaktır. Turizm, inşaat ve yeme içme sektörüne yatırım yaparak hem ekonomik gelirinizi artırırsınız hem de Avrupa devletlerinde rahatça dolaşma hakkını elde edebilirsiniz. Bir konut satın alarak kalıcı oturma iznine başvurabilirsiniz. Geçici oturma şartlarını tamamladıktan sonra kalıcı oturma izni aldığınız takdirde sizinle birlikte aileniz ve 18 yaşını doldurmamış çocuklarınız da oturma hakkına sahip olur. herhangi bir alt limit olmaksızın konut alarak ve yatırım yaparak başvuruda bulunabilirsiniz.

Belirtmek gerekir ki Karadağ’da oturma izni alabilmenin en kolay şartı yatırım yapmaktır. Şirket açarsanız ya da gayrimenkul satın alırsanız oturma izni sizin için problem olmayacaktır.

Oturma İzni İçin Hangi Belgeler Gereklidir?

Karadağ oturma izni için alabilmeniz için

  • Kimlik fotokopisi
  • Pasaport
  • Evlilik cüzdanı
  • Sabıka kaydı
  • Fotoğraf
  • Sağlık raporu

ve çalışan kişinin son 3 aya ait çalışma dokümanı gerekmektedir. Tüm işlemlerinizde size yardımcı olan danışmanlarımızla siz de Avrupa’da yaşama ve yatırım fırsatlarından yararlanabilirsiniz. Bunun için tek yapmanız gereken sosyal medya hesaplarımız veya telefon numaralarımızdan bizimle iletişime geçmek.

Editor

Author Editor

More posts by Editor

Leave a Reply