Karadağ Şirket Kurmak

Karadağ Gezilecek Yerler

By 10 Mayıs 2019 No Comments
Karadağ Gezilecek Yerler

Avrupa’nın doğal ve tarihi güzellikler bakımından en hoş ülkelerinden biri olan Karadağ Gezilecek Yerler açısından her rengi bünyesinde barındırmakta diyebiliriz. Yeşil ve mavinin iç içe olduğu ülkenin Adriyatik Denizi’ne kıyısı vardır. Körfezleri, dağları ve gölleri ile bir doğa harikasıdır.

Her yıl Türkler de dahil olmak üzere milyonlarca turisti ağırlayan tatil cenneti Karadağ’da (Montenogro) görülmesi ve gezilmesi gereken birçok kent bulunmaktadır. Budva, Kotor, Tivat, Perast, Podgorica, Çetinje, Ulcinj ve Zabljak Karadağ ziyaretinde asla ihmal edilmemesi gereken yerleşim yerlerindendir.

Karadağ Gezilecek Yerler

Budva

Karadağ Gezilecek Yerler

Başkent Podgorica’ya 65 km mesafede bulunan Budva, turistik bir şehirdir. Plajları, koyları, minik adaları ve kayalıkları ile Budva, Karadağ’da görülmesi gereken yerlerdendir. Budva’da en ünlüsü Becici ve Yas plajları olmak üzere 17’den fazla plaj bulunmaktadır.

Bütün bunların yanı sıra Budva’nın harika bir gece hayatı bulunmaktadır. Tarihi bir cephesi de bulunan Budva’da Stari Grad isimli kalenin çevresinde kafe, restoran ve hediyelik eşya dükkanları turistlerin ilgisini çekmektedir.

Kotor

Montenegro Kotor

Montenegro Kotor

Montenegro gezilecek yerler, dendiğinde akla gelen bir diğer şehir de Kotor’dur. UNESCO’nun dünya mirası listesinde bulunan ve tarihi bir atmosferi olan liman şehri, dar sokakları ile oldukça harikadır.

Özellikle kafeleri, görülmeye değer. Kiliseleri, büyük limanları, yüksek dağları ile Kotor’da XIX. yüzyıldan bu yana “Saint Tryphon Günü” düzenlenmektedir. Ayrıca “Kotor Karnavalı” da renkli anların yaşanmasını sağlar.

Tivat

Montenegro Tivat

Montenegro Tivat

Kotor körfezinde yer alan Tivat; yeşil pancurlu evleriyle, kutsal heykelleri ve Çiçek Adası (Ostrvo Cvijeća) ile Montenegro gezilecek yerler listesinde muhakkak bulunmalıdır. Plajlarının anı sıra tarihi mekanları da bulunan kentte Trg Sv. Roko Meydanı, Buca Lukovic Sarayı ve Rönesans Yazlık Evi etkileyici mekanlardandır.

Tivat’ın köylerinden biri olan Gornja Lastva’da geleneksel danslar eşliğinde Fiest haftası etkinlikleri yapılmaktadır. Montenegro’nun ikinci havalimanının bulunduğu Tivat’tan Karadağ içine ve dışına ulaşım oldukça kolaydır.

Perast

Montenegro Perast

Montenegro Perast

Kotor koyundaki küçük yerleşimlerden biri olan Perast kasabası, UNESCO koruması altında bulunmaktadır. Perast’ta yeşil ve mavi bir aradadır. Temiz sahilleri ve denizi, taş evleri, dar sokakları saat kulesi ile sizi turistleri mutlu etmektedir.

Perast’ın karşı cephesinde St. George Adası’nın içerisinde XII. yüzyıldan kalan Benedikten Manastırı bulunmaktadır. Şapel barındıran yapay bir ada olan Our Lady of Rocks, Meryem Ana’ya adanmıştır.

Podgorica

Montenegro Podgorica

Montenegro Podgorica

Podgorica’nın en önemli özelliği Karadağ’ın başkenti olmasıdır. Stara Varos adıyla da bilinen şehrin eski kısmında 1 saat kulesi ile 2 adet cami vardır. Yeni yapılaşmanın bulunduğu Trg Republike, hareketlidir. Bar, kafe, restoran ve pub gibi mekanlar sayesinde Podgorica oldukça dinamiktir.

Çetinje

Montenegro Çetinje

Montenegro Çetinje

Karadağ gezilecek yerler içerisinde Lovcen Ulusal Parkı ile özel bir yeri olan Çetinje kasabası, Montenegro’nun eski başkentidir. Kral Nikola Evi, Ortodoks Çetinje Manastırı ve farklı müzeler Çetinje’de görülmeye değer yerlerdendir. Çetinje’de şu anda tiyatro okulu olarak işlev gören eski Osmanlı Konsolosluğu bulunmaktadır.

Zabljak

Montenegro Zabljak

Montenegro Zabljak

Dünyanın en büyük kanyonlarından biri olan Tara Kanyonu’na ev sahipliği yapan Zabljak’ın yakınlarında Durmitor Ulusal Parkı vardır. Tara Kanyonlarında rafting, kano ve bisiklet sporları yapılmaktadır. Durmitor Dağı’nın çevresinde Crno Gölü ile birlikte toplam 16 buzul gölü vardır ve bu alanlar UNESCO koruma listesine girmiştir.

WOW Hotel Apartments ile en uygun koşullarla konforlu bir konaklama deneyimi yaşayabilirsiniz. Budva’da All Time Montenegro fırsatlarıyla eğlenceli bir tatil planı yapmak için bizi arayabilirsiniz. Montenegro vatandaşlık ve şirket kurma konularında detaylı bilgi almak için danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

Editor

Author Editor

More posts by Editor

Leave a Reply